• I-II 07:00 - 20:00
  • III-IV 07:00 - 20:00
  • VI 09:00 - 14:00
  • VII Nedirbame

ARTERIOVENININĖS FISTULĖS SUFORMAVIMAS

Arterioveninės (AV) fistulės suformavimas – tai chirurginis dirbtinis venos ir arterijos sujungimas, skirtas vėlesniam dirbtiniam kraujo valymui apeinant inkstus (dializė) esant sunkiam inkstų nepakankamumui, kai organas šios funkcijos nebegali atlikti. Operacijos tikslas – užtikrinti nuolatinę prieigą prie kraujagyslių dializei.

Žmogaus venos yra arti odos paviršiaus ir gali lengvai suteikti šią prieigą, tačiau jose kraujo tekmė lėta. Arterijose tam per aukštas kraujospūdis ir ryškus pulsavimas, dėl ko taip pat sunku atlikti dializės terapiją.

Operacijos metu suformuojama arterio-veninė jungtis  (dažniausiai dilbio srityje)  – fistulė, jungianti veną ir arteriją. Arterioveninė (AV) fistulė sujungia norimas abiejų kraujotakų savybes ir sudaro sąlygas sėkmingai hemodializei. AV fistulė tampa matoma po oda – šiek tiek panaši į didelę varikozinę veną. Ją palietus, jausite „zvimbimą“. Šis pojūtis labai svarbus, nes jis reiškia, kad fistulė funkcionuoja tinkamai.  AV fistulei „subręsti“ reikia 4-6 savaičių, šiuo periodu ją reikia nuolat mankštinti.

Gydytojas kraujagyslių chirurgas, Arūnas Čepkauskas, atlieka operacijas ne tik suformuojant naują fistulę, bet ir atlieka jų rekonstrukcijas (mažina išsipulsavusią veną ar performuoja naują jungtį padidinat pritekančio kraujo kiekį į veną).