Paskutinis pavasario mėnuo kviečia pašalinti negražų venų „piešinį“ ant jūsų kojų. Atkeliaujanti vasara, nekels jokių rūpesčių, kai norėsite apnuoginti kojas.
Kas yra skleroterapija?
Skleroterapija – tai nechirurginis nepageidaujamų paryškėjusių kojų venų ir kapiliarų panaikinimo būdas. Specialaus pasiruošimo, kraujo tyrimų ir anestezijos putų skleterapijos procedūrai nereikia. Gydytojas, naudodamas labai ploną adatą, suleidžia sklerozuojančios medžiagos į veną, kuri šio vaisto poveikyje susitraukia ir po 3-4 savaičių galiausiai išnyksta. Skleroterapijos gydymo kursų skaičius priklauso individualiai nuo kiekvieno paciento venų varikozinio tinklo išsiplėtimo, retikulinių bei voratinklinių venų apimties ir kiekio. Dažniausiai reikalingi 3-4 gydymo kursai, retais atvejais gali prireikti ir 6 kursų.
Prieš skleroterapiją
Po skleroterapijos
Rekomendacijos po skleroterapijos procedūros
Tuoj pat po gydymo, injekcijos vietos užklijuojamos pleistru ir užmaunama kompresinė kojinė, kurią reikia nešioti 2-3 savaites kasdien nuo ryto iki vakaro. Pleistrai nuimami kitą dieną po procedūros. Po procedūros pacientas privalo vaikščioti apie 30 minučių, vengti ilgiau sėdėti ar stovėti. Negalima lankytis pirtyse, skristi lėktuvu apie 1-2 savaites, kaitintis saulėje ar soliariumuose nerekomenduojama, nes gali išprovokuoti sklerozuotos vietos odos hiperpigmentaciją – atsiradusias rudas dėmeles.
Galimas šalutinis poveikis
Nors skleroterapija – iki šiol populiariausias būdas pasaulyje venų šakų ir kapiliarų gydymui, o gijimas po procedūros – gana greitas ir neskausmingas, visgi reikėtų atkreipti dėmesį į galimą šalutinį poveikį. Niežulys – vienas ir dažniausių šalutinių poveikių – gali būti vidutinio stiprumo pagal sklerozuotos venos eigą. Gali trukti 1-2 valandas, o retais atvejais – visą dieną. Adatų dūrių srityse labai retai skausmas būna stiprus – dažniausiai sklerozuotos venos būna jautrios prisilietimui ir pagal jų eigą jaučiamas diskomfortas. Minėti simptomai gali trukti iki kelių savaičių, o jei sklerozuota vena buvo didesnė ir keletą mėnesių. Mėlynės, kraujosrūvos gali būti nuo 1 iki kelių savaičių. Prevencijai rekomenduojama dėvėti kompresines kojines, vengti alkoholio ir antikoaguliantų vartojimo bent 72 valandas.